Serviceorganisation

Dansk Ride Forbunds serviceorganisation har kontorlokaler i Idrættens Hus i Brøndby, hvor størsteparten af DIFs specialforbund er samlet.

Serviceorganisationens åbningstider
Mandag - torsdag 8.00 - 16.00 og fredag 8.00 - 14.00. Ring på tlf. 43 26 28 28 eller send os en mail.

KLUB & RYTTER SERVICE 

Klubdrift
Certificering certificering@rideforbund.dk
Ryttermærker ryttermaerker@rideforbund.dk

Sport
FEI-pas feipas@rideforbund.dk 
Internationale stævner i springning jumping@rideforbund.dk 
Teknisk Delegeret td@rideforbund.dk 
Pony -måling, -opklasning/-nedklasning, resultatfrigørelse, pointtilførsel pony@rideforbund.dk 
Resultater resultater@rideforbund.dk 
Rytterlicens go@rideforbund.dk 
Veterinære anliggender: veterinaer@rideforbund.dk
Banedesigner: spring@rideforbund.dk

Discipliner 
Distance distance@rideforbund.dk 
Dressur dressur@rideforbund.dk 
Military military@rideforbund.dk 
Springning spring@rideforbund.dk 
Voltigering voltigering@rideforbund.dk 
TREC trec@rideforbund.dk
Bredde bredde@rideforbund.dk

Natur & Miljø
Natur & miljø natur@rideforbund.dk

ØKONOMI & IT

DRF Go!, Live, Stævnesystem mv. go@rideforbund.dk 
Økonomi bogholderi@rideforbund.dk
Øvrige henvendelser info@rideforbund.dk

BESTYRELSE & DØMMENDE UDVALG
Appeludvalget appeludvalg@rideforbund.dk
Bestyrelsen bestyrelsen@rideforbund.dk
Disciplinærudvalg disciplinaerudvalg@rideforbund.dk

KOMMUNIKATION, SALG & MARKETING

Kommunikation
Presse, nyheder mv. kommunikation@rideforbund.dk

Salg & Marketing
Sponsorater, kommercielle aftaler mv. kommerciel@rideforbund.dk 
DRF Shop shop@rideforbund.dk

UDDANNELSESHUSET

Ridelærer, rideinstruktør og berider
hei@rideforbund.dk

Kurser og øvrige uddannelser
Ryttermærker ryttermaerker@rideforbund.dk
Uddannelse og kurser uddannelse@rideforbund.dk  

 
 
    

Dansk Ride Forbund
Brøndby Stadion 20
DK-2605 Brøndby
CVR: 10882915           

Man-tors: 8:00-16:00
Fre: 8:00-14:00
Tlf: 4326 2828
info@rideforbund.dk
Find medarbejder

DRF Go!
Equipe
Privatlivspolitik
RSS                    

 

Samarbejdspartnere: Team Danmark
Protetor