x

Administration

Dansk Ride Forbunds administration har kontor i Idrættens Hus i Brøndby, hvor størsteparten af DIFs specialforbund er samlet.

Du kan komme i kontakt med os på tlf. 43 26 28 28

Pga. sommerferie er vores åbningstider i perioden 29. juni til 7. august:
Mandag, tirsdag, torsdag 8:00-12:00, onsdag 8:00-16.00, Fredag 8:00-12:00

Du er altid velkommen til at sende os en mail til én af nedenstående e-mailadresser:

 

SPORT
DRF Go! go@rideforbund.dk 
Distance distance@rideforbund.dk 
Dressur dressur@rideforbund.dk 
Military military@rideforbund.dk 
Springning spring@rideforbund.dk 
Voltigering voltigering@rideforbund.dk 
TREC trec@rideforbund.dk
Bredde bredde@rideforbund.dk

Teknisk Delegeret td@rideforbund.dk 
Ponymåling, opklasning/nedklasning, import af ponyer og heste pony@rideforbund.dk 
Resultater resultater@rideforbund.dk 
Rytterlicens go@rideforbund.dk 
Ryttermærker ryttermaerker@rideforbund.dk


KLUBDRIFT
Klubdrift klubdrift@rideforbund.dk
Certificering certificering@rideforbund.dk

ELITE - Spring, Dressur og Military
FEI pas og internationale stævner i springning jumping@rideforbund.dk 
Eliteafdelingen elite@rideforbund.dk 

BESTYRELSE & DØMMENDE UDVALG
Appeludvalget appeludvalg@rideforbund.dk
Bestyrelsen bestyrelsen@rideforbund.dk
Disciplinærudvalg disciplinaerudvalg@rideforbund.dk

KOMMUNIKATION, SALG & MARKETING
Presse, nyheder mv. kommunikation@rideforbund.dk
Sponsorater, kommercielle aftaler mv. mro@rideforbund.dk 

UDDANNELSER
Ridelærer, rideinstruktør og berider berider@rideforbund.dk
Uddannelse og kurser uddannelse@rideforbund.dk  

ØKONOMI
Økonomi bogholderi@rideforbund.dk


ØVRIGE
Øvrige henvendelser info@rideforbund.dk


 
 
    

Dansk Ride Forbund
Brøndby Stadion 20
DK-2605 Brøndby 
Tlf. 4326 28 28
           

Man-tors: 8:00-16:00
Fre: 8:00-14:00
Personlige henvendelser kun efter forudgående aftale
info@rideforbund.dk
Find medarbejder

DRF Go!
Equipe
Privatlivspolitik
RSS                    

 

Samarbejdspartnere: Team Danmark
Protetor

Sponsorer:                                                                                                                          -