Administration

Dansk Ride Forbunds administration har kontorlokaler i Idrættens Hus i Brøndby, hvor størsteparten af DIFs specialforbund er samlet.

Vi tilbyder rådgivning og service på forskellige områder indenfor ridesporten, du er velkommen til at ringe til os på tlf. 43 26 28 28
Mandag - torsdag 8.00 - 16.00
Fredag 8.00 - 14.00.

Eller send os en mail til en af nedenstående fagpostkasser.

Sport
FEI-pas feipas@rideforbund.dk 
Internationale stævner i springning jumping@rideforbund.dk 
Teknisk Delegeret td@rideforbund.dk 
Pony -måling, -opklasning/-nedklasning, resultatfrigørelse, pointtilførsel pony@rideforbund.dk 
Resultater resultater@rideforbund.dk 
Rytterlicens go@rideforbund.dk 
Veterinære anliggender: veterinaer@rideforbund.dk
Banedesigner: spring@rideforbund.dk

Discipliner 
Distance distance@rideforbund.dk 
Dressur dressur@rideforbund.dk 
Military military@rideforbund.dk 
Springning spring@rideforbund.dk 
Voltigering voltigering@rideforbund.dk 
TREC trec@rideforbund.dk
Bredde bredde@rideforbund.dk

Natur & Miljø
Natur & miljø natur@rideforbund.dk

ØKONOMI & IT
DRF Go!, Live, Stævnesystem mv. go@rideforbund.dk 
Økonomi bogholderi@rideforbund.dk
Øvrige henvendelser info@rideforbund.dk

Klubdrift

Certificering certificering@rideforbund.dk
Ryttermærker ryttermaerker@rideforbund.dk
Klubdrift klubdrift@rideforbund.dk

BESTYRELSE & DØMMENDE UDVALG
Appeludvalget appeludvalg@rideforbund.dk
Bestyrelsen bestyrelsen@rideforbund.dk
Disciplinærudvalg disciplinaerudvalg@rideforbund.dk

KOMMUNIKATION, SALG & MARKETING
Presse, nyheder mv. kommunikation@rideforbund.dk
Sponsorater, kommercielle aftaler mv. kommerciel@rideforbund.dk 
DRF Shop shop@rideforbund.dk

UDDANNELSESHUSET
Ridelærer, rideinstruktør og berider hei@rideforbund.dk
Ryttermærker ryttermaerker@rideforbund.dk
Uddannelse og kurser uddannelse@rideforbund.dk  

 
 
    

Dansk Ride Forbund
Brøndby Stadion 20
DK-2605 Brøndby
CVR: 10882915           

Man-tors: 8:00-16:00
Fre: 8:00-14:00
Tlf: 4326 2828
info@rideforbund.dk
Find medarbejder

DRF Go!
Equipe
Privatlivspolitik
RSS                    

 

Samarbejdspartnere: Team Danmark
Protetor