Nyt fra holdledere og landstrænere

Her kan du finde aktuelle informationer fra holdlederen og landstræneren for din aldersgruppe, f.eks. sæsonplanlægning og træningssamlinger.

SENIOR
Sportsplan 2019

OL udtagelseskrav Tokyo 2020

A-trup 
Thomas Sandgaard
Søren Møller Rohde
Kim Kristensen
Nikolaj Hein Ruus
Andreas Schou
Torben Frandsen
Søren Nørgaard Pedersen
Kasper H. Hansen
Emil Hallundbæk
Maria Hjorth Frederiksen
Lars Bak Andersen
Martin Mose Knudsen
Tina Lund
Stine Cassøe
Lars Nørgaard Pedersen

B-trup
Rikke Haastrup Kristensen
Gitte Dahl
Zascha Nygaard Andreasen
Karen Møller Rohde
Camilla Fliedner Ernst
Jessica Vinther
Mathias Nørheden Johansen
Thomas Velin
Linnea Ericsson-Carey
Hans Ley
Kamilla Grauff Albrektsen
Konstantin Deeken Künnemann
Sashia Astrup Jensen
Martin Neergaard
Jack Ray Nielsen

 

JUNIOR/UNGRYTTER
Sportsplan 2019

Bruttotrup UNGRYTTER

A-gruppe
Benedikte Rie Truelsen
Clara Hallundbæk
Phillippa Wildfang Linde
Christine Thirup Christensen
Alexander Godsk
Kamilla Ladefoged Rasmussen
Astrid Svenstrup
Adam Sparlund Olesen
Cecilie Amdi Juul
Christina Nielsen

B-gruppe
Anne-Kristine Rie Truelsen
Anne Katrine Kolborg Johansen
Simone Hansen Scherff
Lærke Olesen
Karoline Vistesen Graversen


Bruttotrup JUNIOR 

A gruppe
Maria Barnewitz Schou
Theodor Wildfang Just Linde
Caroline Rehoff Pedersen
Anna Victoria Weilsby
Laura Baaring Kjærgaard
Gustav Christian Jacobsen
Emmalou Falck Gubi Olsen
Emilie Louise Weilsby
Camilla Mortensen
Cecilie Kjær
Josefine Sandgaard Mørup
Noona Wildfang Linde

B gruppe
Maria Nørregaard Langhoff
Sarah Svendgaard
Sabine Karlskov Lange
Mikkeline Gransøe
Mie Stuhr-Petersen
Madelen Bennetsen
Kristine Amalie Paulson
Marie Louise Riisgaard Kemp
Emilie Mosegaard Christiansen
Maja Hansen
Hanna-Sofie Dahle

Opdateret d. 19.08.2019


Pony & Children
Sportsplan 2019
Rytterskema 2019

Rytterne kan sagtens figurer i flere kategorier, trods de kun er angivet i én nedenfor. 

Children

Caroline Knudsen
Cecilie König
Filippa Sand Ibsen
Ina Meldgaard Slettnes Møller
Jennifer Nisted Florboe
Josephine Christian Jacobsen
Malin Marie Haugaard
Mathilde Baaring Kjærgaard
Mie Daugaard Reimer
Nikita Aabo
Olivia Hundborg Dresler
Sofie Kjer Gregersen
Victoria Lora Engelbrecht Perez

Kat. I

Alma Juhl Grote
Clara Ibh
Clara Savas Olsen
Emma Ponsaing
Esme Ege Olsen
Frederik Fensholt
Freya Strandby Møller
Helene Marie Mauritzen
Isabel Vang Hvitved
Josefine Sandgaard Mørup
Julie Karoline Terp
Linnea Ilsøe Madsen
Lærke Isabell Godsk
Nikoline Dresler
Selma Johanne Talarek
Thilde Strandby Møller 

Kat II

Caroline Amalie Bak Attermann
Ella Sofie Groulef
Frederikke Sunnborg Andreasson
Freja Høyer Pedersen
Josefine Marie Westerskov
Karoline Sloth Kjær
Line Busk Heltborg
Maria Espersen
Olivia Høyer Pedersen
Silje Frederikke Kristoffersen

opdateret den 22. marts 2019

Alle der ikke står i en trup, er enten fordi de ikke har opfyldt kvalifikationskravene, eller fordi Landstræner Lars Trier Kjøller ikke har modtaget en rytterprofil (se længere oppe)
Hvis tilfældet er det sidste, så send gerne profil til spring@rideforbund.dk
  

 

 

 

 

 
 
    

Dansk Ride Forbund
Brøndby Stadion 20
DK-2605 Brøndby 
Tlf. 4326 28 28
           

Man-tors: 8:00-16:00
Fre: 8:00-14:00
Personlige henvendelser kun efter forudgående aftale
info@rideforbund.dk
Find medarbejder

DRF Go!
Equipe
Privatlivspolitik
RSS                    

 

Samarbejdspartnere: Team Danmark
Protetor

Sponsorer:                                                                                                                          -