Nyt fra holdledere og landstrænere

Her kan du finde aktuelle informationer fra holdlederen og landstræneren for din aldersgruppe, f.eks. sæsonplanlægning og træningssamlinger.

SENIOR 
Sportsplan 2020

OL udtagelseskrav Tokyo 2020

A-gruppe 2020 
Andreas Schou
Emil Hallundbæk
Søren Møller Rohde
Kim Kristensen
Lars Bak Andersen
Nikolaj Hein Ruus
Lars Nørgaard Pedersen
Søren Nørgaard Pedersen
Maria Hjorth Frederiksen
Rikke Haastrup Kristensen
Martin Mose Knudsen
Tina Lund

B-gruppe 2020
Adam S. Olesen
Christina Nielsen
Hans Ley
Jack Ray Nielsen
Karen Møller Rohde
Konstantin Deeken Künnemann
Torben Frandsen
Kasper H. Hansen
Linnea Ericsson-Carey
Thomas Sandgaard
Stine Cassøe
Martin Neergaard
Zascha Nygaard Andreasen
Mathias Nørheden Johansen
Thomas Velin
Sashia Astrup Jensen
Rikke Andersen


JUNIOR/UNGRYTTER
Sportsplan 2020

Bruttotrup UNGRYTTER

A-gruppe 2020
Alexander Godsk
Anna Victoria Weilsby
Benedikte Rie Truelsen
Cecilie Amdi Juul
Christine Thirup Christensen
Clara Hallundbæk
Emmalou Falck Gubi Olsen
Kamilla Ladefoged Rasmussen
Phillippa Wildfang Linde

B-gruppe 2020
Anne Katrine Kolborg Johansen
Anne-Kristine Rie Truelsen
Camilla Mortensen
Caroline Rehoff Pedersen
Josephine Bøgh
Nanna Møller Ellegaard
Nikoline Gulstad
Sara Spåbæk Johansen
Sarah Svendgaard


Bruttotrup JUNIOR 

A gruppe 2020
Emilie Louise Weilsby
Gustav Christian Jacobsen
Theodor Wildfang Just Linde
Josefine Sandgaard Mørup
Laura Baaring Kjærgaard
Maria Barnewitz Schou
Noona Wildfang Linde
Rie Rose Lindegren Roed

B gruppe 2020
Cecilie Kjær
Celina Fink Aabo
Christian Svendgaard
Emilie Heering
Emilie Mosegaard Christiansen
Emma Pietta Schou
Filippa Christer Andersen
Frida Munk Lassen
Gabrielle Strigel
Jacob Theodor Schmidt
Line Busk Heltborg
Linnea Ilsøe Madsen
Madelen Bennetsen
Maria Nørregaard Langhoff
Mette A. Jensen
Sabine Karlskov Lange
Sophia Lara Studd


PONY & CHILDREN
Sportsplan 2020 (PDF)
Rytterskema 2020 (Word - skal udfyldes på computer)

Bruttogrupperne er
dynamiske og nedenstående er med forbehold for ændringer/tilføjelser, når stævnesæsonen starter op igen.

Bruttogrupperne vil opdelt i A-Trup og B-Trup efter først kommende samling.

Children 2020
Cecilie König
Emmelie Aabech
Ina Meldgaard Slettnes Møller
Josephine Christian Jacobsen
Laura Thomey
Nikita Aabo
Olivia Hundborg Dresler

Kat. I 2020
Clara Savas Olsen
Emma Ponsaing
Freya Strandby Møller
Helene Marie Mauritzen
Karoline Sloth Kjær
Laura Filippa Evers Thomsen
Maria Espersen

Mathilde Baaring Kjærgaard
Olivia Neergaard
Thilde Rosenstand Bach
Thilde Strandby Møller 

Kat II 2020
Alma Alberte Greiffenberg
Annemone Ladefoged Pedersen
Astrid Tolsgaard Jensen

Caroline Amalie Bak Attermann
Josefine Marie Westerskov
Karla Baad Christensen
Karoline Sloth Kjær
Magdalene Rose Mikkelsen
Maria Espersen
Milla Wisti Petersen
Olivia Hundborg Dresler
Olivia Høyer Pedersen
Silje Frederikke Kristoffersen
Signe Marie Brünning Conradsen
Una Broe-Brøndum

opdateret den 20. marts 2020






 
 
    

Dansk Ride Forbund
Brøndby Stadion 20
DK-2605 Brøndby 
Tlf. 4326 28 28
           

Man-tors: 8:00-16:00
Fre: 8:00-14:00
Personlige henvendelser kun efter forudgående aftale
info@rideforbund.dk
Find medarbejder

DRF Go!
Equipe
Privatlivspolitik
RSS                    

 

Samarbejdspartnere: Team Danmark
Protetor

Sponsorer:                                                                                                                          -