Udtagelser til årets mesterskaber

Seniorer udtaget til EM 2019

Seniorer udtaget til NM 2019
Lone Bang Larsen / Bakkely’s Onandt
Helene Melsen / Aston Martin
Marianne Yde Helgstrand / Lollipop 126
Nanna Skodborg Merrald / Sådan Que

U25 udtaget til EM 2019
Victoria E. Vallentin / Ludwig Der Sonnenkönig 2 
Josefine Hoffmann / Hønnerups Driver
Søren Wind / Diego 471 ell. Kastel’s Standford
Nana Gajhede / Overgaard’s Lawell
Laura Hviid / Darius
Emma Skov / Cracker Jack
(bruttoliste - endelig udtagelse følger)

U25 udtaget til NM 2019
Victoria Vallentin / Ludwig Der Sonnenkönig 2
Josefine Hoffmann / Hønnerups Driver
Søren Wind / Diego 471
Emma Skov / Cracker Jack

Reserver:
Laura Hviid / Darius
Caroline Hartmann / Broholms Don Sure

Young Riders udtaget til EM 2019
Celine Rørbæk Silfen / Romio Højris
Sara van Deurs Petersen / Katholm's Ronaldo
Malene Aborg / Quantico Nexen

Young Riders udtaget til NM 2019
Sandra Aagard Hyrm / Cavanillas-W
Maja Juul / Grosse Freude
Sandra Kristoffersen / Baunehøjens Florida
Sophia Ludvigsen / Safari Klintgård

Individuelle pladser:
Laura J. Rasmussen / Åtoftens Dornier
Ditte Kvistgaard / Divina

Juniorer udtaget til EM 2019
Sara Aagaard Hyrm – Skovborgs Romandinov
Maria Mejlgaard Jensen – Uno
Frederikke Gram Jacobsen – Ryvangs Zafina

Juniorer udtaget til NM 2019
Anders Uve Sjøbeck Hoeck/Blue Hors Zwobber
Alexander Yde Helgstrand/Grevens Sa´Va
Amalie Skov Christensen/Sandbæks´s Wonder-Hitt
Cecilie Hedegaard/Silhuet

Individuelle pladser:
Maja Leth/Stasia Eg 
Sofie K. Hansen / Dieu d’Amour

Kat. I udtaget til EM 2019
Alexander Yde Helgstrand / Adriano B
Nathalie Thomassen / Lykkehøjs Dream of Dornik
Liva Addy Guldager Nielsen / D’Artagnan 187
(foreløbigt udtaget)

Kat. I udtaget til NM 2019
Cecilie K. Hansen / Prince of Glory
Josephine Gert Nielsen / Dot Com
Thilde Rude Hare / Morgensterns Dakar
Mathilde Sofie Jepsen / Tackmann’s Cookie
(foreløbigt udtaget)

Individuelle pladser:
Lea Andreassen Torabi / Andor BKO
Caroline S. Jørgensen / Dr. Doolittle
(foreløbigt udtaget)

Kat. II udtaget til NM 2019
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl / Truly Yours
Fie Dybro Jensen / Kavsgaards Dundee
Johanne Kofod Jensen / Aurora. A
Laura Gotteberg Jakobsen / Prince
(foreløbigt udtaget)

Individuelle pladser:
Mathilde Fovsholm / Quoster De L’aube
Cecilie Lyngvild / Tovdal’s Golden Future Imperial







 
 
    

Dansk Ride Forbund
Brøndby Stadion 20
DK-2605 Brøndby
CVR: 10882915           

Man-tors: 8:00-16:00
Fre: 8:00-14:00
Tlf: 4326 2828
info@rideforbund.dk
Find medarbejder

DRF Go!
Equipe
Privatlivspolitik
RSS                    

 

Samarbejdspartnere: Team Danmark
Protetor