Resultat historik

Resultater fra Landsfinalerne, Landsdelsfinaler  

År Ponygames Afd. A
1995 Nordøstsjællands Rideklub
1996 Bakkegård Rideklub
1997 Ballerup Rideklub
1998 Lindved-Højby Rideklub
1999 Aalestrup Heste & Rytterklub
2000 Give Egnens Rytterforening
2001 Fredensborg-Humlebæk Rideklub
2002 Værløse Rideklub
2003 Nordøstsjællands Rideklub
2004 Fredensborg-Humlebæk Rideklub
2005 Slagelse Rideklub
2006 Fredensborg-Humlebæk Rideklub
2007 Hesselrød Rideklub
2008 Rideklubben Egene
2009 Søborggård Rideklub
2010 Darupgård Rideklub
2011 Dragør St. Magleby Rideklub
2012 Maarum Rideklub
2013 Dragør St. Magleby Rideklub
2014 Himmelev Rideklub
2015 Himmelev Rideklub
2016 Hedensted og Omegns Rideklub
2017
Nordøstsjællands Rideklub
2017 Maarum Rideklub
2018 Fanø Rideklub (SYD & NORD)
2018 Dragør St. Magleby Rideklub (ØST)

År Ponygames Afd.B
2005 Nordøstsjællands Rideklub
2006 Nordøstsjællands Rideklub
2007 Fredensborg-Humlebæk Rideklub
2008 Aalestrup Heste & Rideklub
2009 Nordøstsjællands Rideklub
2010 FanøRideklub
2011 Rideklubben Hedelykke
2012 Dragør St. Magleby Rideklub
2013 Maarum Rideklub
2014 VamdrupRideklub
2015 Maarum Rideklub
2016 Rideklubben Vestervang
2017 Nordøstsjællands Rideklub
2018 Fanø Rideklub (SYD & NORD)
2018 Stendyssen Rideklub (ØST)

År Ponygames Afd.C
2006 Darupgaard Rideklub
2007 Fanø Rideklub
2008 Kolding Rideklub
2009 FanøRideklub
2010 HesselrødRideklub
2011 Slagelse Rideklub
2012 ØstsjællandsRideklub
2013 NordøstsjællandsRideklub
2014 NordøstsjællandsRideklub
2015 Lollands Falster HestesportscentersRideklub
2016 Sundeved Rideklub
2017 Sundeved Rideklub
2018 Kongelundens Rideklub (ØST)

År Stilstafetspringning Afd. A
2010 Rideklubben Egene
2011 Aabenraa Rideklub
2012 Søndertoft Rideklub/Thyholm Rideklub
2013 Holstebro Sportsrideklub
2014 Holstebro Sportsrideklub
2015 Hashøj Rideklub
2016 Hinnerup Rideklub
2017 Nordøstsjællands Rideklub
2018 Tinglev Rideklub(SYD & NORD)
2018 Tinglev Rideklub (ØST)

År Stilstafetspringning Afd. B
2011 EgumRideklub
2012 Syddjurs Sportsrideklub
2013 Holstebro Sportsrideklub
2014 Hodsager Rideklub
2015 Storkøbenhavns Rideklub
2016 Ishøj Sportsrideklub
2016 Harridslev Rideklub
2017 Fyens Rideklub
2018 Tinglev Rideklub (SYD & NORD)
2018 Tinglev Rideklub (ØST)

År Pas de deux Afd. A
2011 Nordals Rideklub
2011 Næstved Sportsrideklub
2012 Nordals Rideklub
2013 Rytterforeningen i Skælskør/Rideklub Vestsjælland
2014 No Rideklub
2015 De Forenede Gård Klubber
2016 Sønderborg Rideklub
2017 Sundeved Rideklub
2018 Bedsted Rideklub(SYD & NORD)
2018 Møllebakkens Rideklub (ØST)

År Pas de deux Afd. B
2015 Skovly Rideklub
2016 Blåvandshuk Rideklub
2017 Ishøj Sportsrideklub
2018 Harridslev Rideklub (SYD & NORD)
2018 Stevns Rideklub (ØST)

År Kvadrille Afd. A
1999 Ansager & OmegnsRideklub
2000 Ansager & OmegnsRideklub
2001 Aalestrup Heste og Rideklub
2002 Ansager & OmegnsRideklub
2003 Sønderskov Rideklub, Aabenraa
2004 Aalestrup Heste og Rideklub
2005 Sønderskov Rideklub, Aabenraa
2006 Sønderskov Rideklub, Aabenraa
2007 Sønderskov Rideklub, Aabenraa
2008 Bedsted Rideklub
2009 Sønderskov Rideklub, Aabenraa
2010 Ringsted Rideklub
2015 Gråsten Rideklub
2016 Næstved Sportsrideklub
2017 Næstved Sportsrideklub
2018 Han Herred Hestesportsklub (SYD & NORD)

År Kvadrille Afd.B
2003 Fyens Rideklub
2004 Fyens Rideklub
2005 Fyens Rideklub
2006 Sundeved Rideklub
2007 Rideklubben Epona
2008 Nordals Rideklub
2009 Nordals Rideklub
2010 NordalsRideklub
2015 Sundeved Rideklub
2016 Sundeved Rideklub
2017 Sundeved Rideklub
  
År Kvadrille Afd.Mix
2001 Ansager & Omegns Rideklub
2002 Give Egnens Rytterforening
2003 Aalestrup Heste & Rideklub
2004 Tinglev Rideklub
2005 Tinglev Rideklub
2006 Tinglev Rideklub
2007 Bedsted Rideklub
2008 Rytterforeningen Baunehøj
2009 Nordals Rideklub
2010 NordalsRideklub
2015 Næstved Sportsrideklub

År Kvadrille Afd.A, B & Mix
2011 Sundeved/SvendstrupRideklub
2002 Sundeved Rideklub
2003 Næstved Sportsrideklub
2004 Sundeved Rideklub

År Miljø & Parkour Afd. A
2018 Fanø Rideklub
2018 Roskilde Rideklub

År Miljø & Parkour Afd. B
2018 Harridslev Rideklub
2018 Klimagårdens Rideklub

År Team Cup Dressur
2002 Vipperød Rideklub
2003 Vipperød Rideklub
2004 Sønderskov Rideklub, Aabenraa
2005 Sundeved Rideklub
2006 Sundeved Rideklub
2007 Svenstrup Rideklub
2008 Nordals Rideklub
2009 Broagerlands Rideklub
2010 Nr. Hostrup og Omegns Rideklub
2011 Sundeved Rideklub
2012 Herslev Rideklub
2013 Harridslev Rideklub
2014 Egum Rideklub
2015 Nørre Hostrup Rideklub
2016 Nr. Hostrup Rideklub
2017 Sundeved Rideklub
2017 Skive Rideklub

År TREC Afd. A
2013 Hjortespring Rideklub
2014 Roskilde Rideklub
2015 Roskilde Rideklub
2016 Rideklubben Ensted og Omegns Rideklub
2017 Gråsten Rideklub

År TREC Afd. B
2015 Ebeltoft Rideklub
2016 Ishøj Sportsrideklub
2017 Roskilde Rideklub

År Heppekor
2010 Nejst Rideklub
2011 Harridslev Rideklub
2012 Jordrup og Omegns Rideklub
2013 Nordøstsjællands Rideklub
2014 Jordrup og Omegns Rideklub
2015 Jordrup og Omegns Rideklub
2016 Ottersbøl Rideklub
2017 Sportsrideklubben Mariagerfjord
 

Rytterlicens

Hestepas

 
    

Dansk Ride Forbund
Brøndby Stadion 20
DK-2605 Brøndby
CVR: 10882915           

Man-tors: 8:30-15:30
Fre: 8:30-15:00
Tlf: 4326 2828
info@rideforbund.dk
Find medarbejder

DRF Go!
Equipe
Privatlivspolitik
RSS                    

 

Samarbejdspartnere: Team Danmark
Protetor