Vi udvider telefontiderne i 2019

af  Anne Marie K. Rasmussen
Fra 1. januar 2019 bliver det endnu nemmere at komme i kontakt med administrationen. Vi udvider nemlig vores telefontider, og i det nye år er vi klar ved telefonerne 8.00-16.00 mandag til torsdag og 8.00-14.00 fredag. Vi arbejder hele tiden på at optimere vores service, således ryttere, frivillige og klubber får den hjælp og rådgivning fra rideforbundet, der er nødvendig for at dyrke deres sport og passion bedst mulig.

Dansk Ride Forbunds serviceorganisation har hjemme i Idrættens Hus i Brøndby, hvor størsteparten af DIFs specialforbund er samlet. Vores telefonnummer er 43 26 28 28 , men husk at I altid kan sende en mail til info@rideforbund.dk eller en af vores fagpostkasser:

KLUB & RYTTER SERVICE 

Klubdrift
Certificering certificering@rideforbund.dk
Ryttermærker ryttermaerker@rideforbund.dk

Sport
FEI-pas feipas@rideforbund.dk 
Internationale stævner i springning jumping@rideforbund.dk 
Teknisk Delegeret td@rideforbund.dk 
Pony -måling, -opklasning/-nedklasning, resultatfrigørelse, pointtilførsel pony@rideforbund.dk 
Resultater resultater@rideforbund.dk 
Veterinære anliggender: veterinaer@rideforbund.dk

Discipliner 
Distance distance@rideforbund.dk 
Dressur dressur@rideforbund.dk 
Military military@rideforbund.dk 
Springning spring@rideforbund.dk 
Voltigering voltigering@rideforbund.dk 
TREC trec@rideforbund.dk
Bredde bredde@rideforbund.dk

Natur & Miljø
Natur & miljø natur@rideforbund.dk

ØKONOMI & IT
DRF Go!, Live, Stævnesystem mv. 
go@rideforbund.dk 
Økonomi bogholderi@rideforbund.dk

BESTYRELSE & DØMMENDE UDVALG
Appeludvalget appeludvalg@rideforbund.dk
Bestyrelsen bestyrelsen@rideforbund.dk
Disciplinærudvalg disciplinaerudvalg@rideforbund.dk

KOMMUNIKATION, SALG & MARKETING
Presse, nyheder mv. kommunikation@rideforbund.dk

UDDANNELSESHUSET
Ridelærer, rideinstruktør og berider hei@rideforbund.dk 
Uddannelse og kurser uddannelse@rideforbund.dk 

04-12-2018
 
 
    

Dansk Ride Forbund
Brøndby Stadion 20
DK-2605 Brøndby
CVR: 10882915           

Man-tors: 8:30-15:30
Fre: 8:30-15:00
Tlf: 4326 2828
info@rideforbund.dk
Find medarbejder

DRF Go!
Equipe
Privatlivspolitik
RSS                    

 

Samarbejdspartnere: Team Danmark
Protetor