Nyt fra holdledere og landstrænere

Her kan du finde aktuelle informationer fra holdlederen og landstræneren for din aldersgruppe, f.eks. sæsonplanlægning og træningssamlinger.

SENIOR
Sportsplan 2019

OL udtagelseskrav Tokyo 2020

A-trup 
Thomas Sandgaard
Søren Nørgaard Pedersen
Søren Møller Rohde
Andreas Schou
Lars Bak Andersen
Zascha Nygaard Andreasen
Kim Kristensen
Michael Aabo
Gitte Dahl
Stine Cassøe
Lars Nørgaard Pedersen
Thomas Velin
Jennifer Fogh Pedersen
Kasper H. Hansen
Torben Frandsen

B-trup
Martin Mose Knudsen
Martin Neergaard
Mathias Nørheden Johansen
Rikke Haastrup Kristensen
Christoffer Lindenberg
Robin Grauff Jacobsen
Karina Leichle
Linnea Ericsson-Carey
Kamilla Grauff Albrektsen
Christina Madsen
Christian Petersen
Karen Møller Rohde
Jessica Vinther
Camilla Fliedner Ernst
Maria Hjorth Frederiksen
Hans Ley

JUNIOR/UNGRYTTER
Sportsplan 2019

Bruttotrup JUNIOR 

A gruppe
Anna Victoria Weilsby
Camilla Mortensen
Caroline Rehoff Pedersen
Caroline Nørgaard Winter
Emilie Louise Weilsby
Gustav Christian Jacobsen
Josefine Sandgaard Mørup
Laura Baaring Kjærgaard
Maria Barnewitz Schou
Pernille Harritslev Dam Christoffersen
Theodor Wildfang Just Linde

B gruppe
Cecilie Kjær
Emmalou Falck Gubi Olsen
Kristine Amalie Paulson
Madelen Bennetsen
Mie Stuhr-Petersen
Mikkeline Gransøe
Noona Wildfang Linde
Sabine Karlskov Lange
Sarah Svendgaard

Bruttotrup UNGRYTTER

A-gruppe
Alexander Godsk
Benedikte Rie Truelsen
Christina Nielsen
Clara Hallundbæk
Emil Hallundbæk
Konstantin Deeken Künnemann
Phillippa Wildfang Linde
Sofie Yderstræde Bucka

B-gruppe
Adam Sparlund Olesen
Anne Katrine Kolborg Johansen
Anne-Kristine Rie Truelsen
Astrid Svenstrup
Astrid Lund Wisholm
Cecilie Amdi Juul
Christine Thirup Christensen
Josefine Bøgh
Kamilla Ladefoged Rasmussen

Opdateret d. 29.01.2019

Pony & Children
Sportsplan 2019
Rytterskema 2019

Rytterne kan sagtens figurer i flere kategorier, trods de kun er angivet i én nedenfor. 

Children

Caroline Knudsen
Cecilie König
Filippa Sand Ibsen
Ina Meldgaard Slettnes Møller
Jennifer Nisted Florboe
Josephine Christian Jacobsen
Malin Marie Haugaard
Mathilde Baaring Kjærgaard
Mie Daugaard Reimer
Nikita Aabo
Olivia Hundborg Dresler
Sofie Kjer Gregersen
Victoria Lora Engelbrecht Perez

Kat. I

Alma Juhl Grote
Clara Ibh
Clara Savas Olsen
Emma Ponsaing
Esme Ege Olsen
Frederik Fensholt
Freya Strandby Møller
Helene Marie Mauritzen
Isabel Vang Hvitved
Josefine Sandgaard Mørup
Julie Karoline Terp
Linnea Ilsøe Madsen
Lærke Isabell Godsk
Nikoline Dresler
Selma Johanne Talarek
Thilde Strandby Møller 

Kat II

Caroline Amalie Bak Attermann
Ella Sofie Groulef
Frederikke Sunnborg Andreasson
Freja Høyer Pedersen
Josefine Marie Westerskov
Karoline Sloth Kjær
Line Busk Heltborg
Maria Espersen
Olivia Høyer Pedersen
Silje Frederikke Kristoffersen

opdateret den 22. marts 2019

Alle der ikke står i en trup, er enten fordi de ikke har opfyldt kvalifikationskravene, eller fordi Landstræner Lars Trier Kjøller ikke har modtaget en rytterprofil (se længere oppe)
Hvis tilfældet er det sidste, så send gerne profil til spring@rideforbund.dk
  

 

 

 

 

 
 
    

Dansk Ride Forbund
Brøndby Stadion 20
DK-2605 Brøndby
CVR: 10882915           

Man-tors: 8:00-16:00
Fre: 8:00-14:00
Tlf: 4326 2828
info@rideforbund.dk
Find medarbejder

DRF Go!
Equipe
Privatlivspolitik
RSS                    

 

Samarbejdspartnere: Team Danmark
Protetor