x

Ryttere til start ved internationale stævner

af  Rikke Højgaard
Denne uge står i springningens tegn, og vores ryttere og deres heste og ponyer indtager springbaner i både Frankrig, Spanien og Tyskland.

Equita Lyon, Frankrig: 26. – 30. oktober

CSI5*-W
Thomas Sandgaard Amarone
Nørremøllehøjs Ariel
CSI2*
Emil Hallundbæk Chalisco
CSIU25
Emil Hallundbæk Early Morning Mist

Costa del Sol Equestrian Tour, Mijas, Spanien: 25. – 30. oktober

CSI2*
Lars Bak Andersen Arcado L
Carrasco
Lumbumbo
Quel Filou

Mediterranian Equestrian Tour, Olivia, Spanien: 25. – 30. oktober

CSI2*
Jennifer Pedersen Apart
Canstakko
Didam
Lady Carmen
CSI1*
Jennifer Pedersen Conenzo
Jappeloup II van Groenhoeve
CSIYH1*
Jennifer Pedersen Caramba (6-års)
Class De Light Hu (6-års)
My Way (6-års)
For Ever Fun (5-års)

Das Internationale Turnier von Holsteinern für Holsteiner, Tyskland: 27. – 30. oktober

CSI1*
Madelen Bennetsen M.B. Calida
MB Aagaardens Heartland
Julie Bjerregaard Bente J
Emmy Lou
Sofie Bøgelund Skovbakkegaards Cisi
Volstrups Cash
Sandra Byrgesen Krakatoa V.
Alexandra Holm Extra Cool
Dorthe Kristiansen Gredstedgaards Tamara
Mini
Phillippa W. Linde Chelino
Ecl Fortuna
Quabble
Cecilie Nathalie Schack Lord Be Quickly
Zatina
Annika Knudsen Lorentsen Daylight K
Phillip Loven Scaramanga N
Ulonka N
Zatascha N
Christina Nielsen Camiccer S
Griffin
Emilie Henningsen Schaefer Joy KLT
Dina Bach Sigmundsen Aerosmith
Clara Bergman Smit Cavour
Emilie Weilsby Fortuna
Quick Step
Lucas Husted Winther M.B. Caron
CSIP
Mathilde Aborg Dunlewey Roller
Christine Thirup Christensen Doon Laddie
Grantorino
Pernille Christoffersen Harritslev Dam For Next Generation
Hanna Sofie Dahle Feivel In The Sky
Toftegårdens Indi-Go
Nikoline Dresler Chocalarto
Olympia
Alexander Godsk Davinci
Emma Groot  Ballyglass Paddy
Dream Fields
Annestine Kibech Hansen Mr Rubby Bubbel
Poetic Kelly
Isabel Vang Hvitved Hetto Levi Jones
Julie Møller Jensen V-Power
Cecilie Amdi Juul Vestergaards Kick And Rund
Laura Baaring Kjærgaard Roughan Sparrow
Tonlyns Bobbys Girl
Katrine Kondrup Annabell Lambæk
Maria Nørregaard Langhoff Nikolina
Pepper Ann
Theodor Linde Attyrory Rebel
Bel Air
Mollie Rosa Møller Rosehill Fascination
Camilla Mortensen Kadans van Orchids
Soniadoir
Cecilie Høj Rasmussen Destiny
Sarah Svendgaard Powergirl
Sofie Rask Thomsen Nørlunds Pokemon
Regitse Thoustrup Jack The Lad
Anna Sofie Tørnæs Jaconella D
Kalypso Skovgaard
Anna Weilsby An Angel
Jeffie Carwyn
Caroline Nørgaard Winter Colton Milton
De La Marcos Oliver
26-10-2016
 
 
    

Dansk Ride Forbund
Brøndby Stadion 20
DK-2605 Brøndby 
Tlf. 4326 28 28
           

Man-tors: 8:00-16:00
Fre: 8:00-14:00
Personlige henvendelser kun efter forudgående aftale
info@rideforbund.dk
Find medarbejder

DRF Go!
Equipe
Privatlivspolitik
RSS                    

 

Samarbejdspartnere: Team Danmark
Protetor

Sponsorer:                                                                                                                          -